Безпека в інтернеті

Телеграм-бот, що дозволить перевірити свої знання щодо КІБЕРШАХРАЙСТВ та НАВЧИТЬ кібербезпеці https://t.me/TetsterFishing_Bot

Основні правила, яких необхідно дотримуватися, щоб не попастись на "вудку" шахраїв в мережі:

1. Завжди варто пам'ятати, що нікому ні за яких обставин не можна передавати конфіденційні дані, такі, як PIN-код банківської картки, паролі електронної пошти або акаунтів в соціальних мережах. Ні банк, ні соціальна мережа не стануть запитувати ці дані по електронній пошті.

2. Встановити хороший антивірус і постійно оновлювати антивірусні бази. Налаштувати захист від фішингу в браузерах і не забувати оновлювати самі браузери. Майже всі сучасні браузери відстежують найочевидніші випадки спроб фішингу та блокують доступ до них. Соціальні мережі також попереджають користувачів про перехід на підозрілий сайт. Не слід ігнорувати ці попередження. Поштові сервіси теж борються з фішингом у повідомленнях, удосконалюючи свої спам-фільтри та аналізуючи фішингові листи. Так що, якщо ваша електронна пошта відзначає лист, як спам, то швидше за все, у їх відділі безпеки є на те підстави.

3. Завжди звертати увагу на дизайн сайту, граматичні, орфографічні та дизайнерські помилки. Якщо сайт здається недопрацьованим, зробленим на швидку руку, в ньому явно присутній застарілий дизайн, то висока ймовірність, що це фішинговий сайт.

4. Звертати увагу на адресний рядок на покликанні, навіть незначні зміни в електронній адресі можуть привести на фішинговий ресурс. Необхідно бути вкрай обережним зі скороченими покликаннями, оскільки з першого погляду важко розпізнати, що за ними ховається.

5. При відвідуванні банківських сайтів, стежити, щоб було встановлено захищене з'єднання https.

6. Листи з невідомих адрес, що носять екстрений характер, повинні в першу чергу викликати підозри. Такі листи не варто навіть відкривати, ні в якому разі не варто переходити за покликаннями з таких листів, а також відкривати або зберігати файли прикріплені до них.

7. Остерігайтесь заходити на банківські веб-ресурси через точки доступу громадського Wi-Fi. Зловмисники можуть перехопити ваші особисті дані. Краще користуватися мобільним інтернетом або захищеним з'єднанням.

8. Пам’ятайте, що ніякий ресурс не гарантує 100% безпеки, потрібно бути важним.